İletişim

3D Modeller

En İyi 3D Printer Kitleri

Üç boyutlu yazıcı teknolojisinin geldiği noktada, demonte kit halinde satılan bir çok 3d printer kitleri mevcut. Demonte olması düşük bütçeli hobi amacıyla üç boyutlu yazıcı toplamak isteyen kullanıcıları cezbediyor. 3D Printer kitleri, toplamaya başladığınızda mekanik montaj becerileriniz gelişecek ve FDM 3D Printing teknonojisi temel kavramlarına hakim olacaksınız. Eğer vaktiniz varsa ve eliniz tornavida tutmaya yatkınsa en iyi 3d printer kitleri derlemesine göz atmalısınız.

Prusa i3 3D Printer Kiti

Üç boyutlu yazıcılara hiç ilginiz olmasa bile biraz teknoloji sitelerinde dolaşıyorsanız bu isme aşinasınızdır. Prusa, en popüler 3d printer olmasıyla ünlü. Ünlü olma sebebi ise açık kaynak kodlu ve pahalı rakipleri ile neredeyse aynı kalitede baskılar verebiliyor. FDM teknolojisinin ilklerinden olan prusa i3’ün bir çok çin malı replikası mevcut. Düşük bütçe için tercih edilebilir fakat orjinal prusa’nın sağladığı çok renki 3d yazıcı ve yine kendi geliştirdiği slicer yazılımından mahrum kalacaksınız. Slicer, Repeatier gibi ücretsiz alternatifler prusa’nın orjinal yazılımı kadar performanslı olmasada baskı kalitesi gözle görülür derecede yüksek.

Baskı alanı : 250 x 210 x 200
Ortalama montaj süresi : 8 saat
Çözünürlük: 50µm

Prusa i3 Mk2s avrupa satış fiyatı 512€ olarak kendi sitesinden alınabiliyor.

3d printer kitleri prusa

Geeetech Prusa i3 Pro W 3D Printer Kiti

Geeetech, elektronik piyasasında, çin malı alternatifler üreten bir firma. Prusa i3 W 3d kiti ise firmanın prusa 3d printer’ını klonlayıp farklı özellikler katarak geliştirdiği 3D printer kiti. Kit genel olarak çin üretimi parçalar ile geliyor ve ücretsiz slicer yazılımları tarafından destekleniyor. Arduino tabanlı yazılımı ise size esnek programlama imkanı sunuyor.

Baskı alanı : 200 x 200 x 180
Ortalama montaj süresi : 8 saat
Çözünürlük : 30µm

Geeetech Prusa i3 pro W, gearbest ve banggood üzerinde ortalama 240$’dan satın alınabiliyor.

3d printer kitleri geetech

Anet A8 3D Printer Kiti

Anet A8, düşük bütçeli 3d printer kiti arayanlar için üretilmiş, basit parçalardan oluşan ve çok afilli görünmeyen, buna rağmen baskı kalitesinden ödün vermeyen bir cihaz olarak listemizde yerini alıyor. Fiyat performans ürünü olarak sayılabilecek bu cihaz oldukça kaliteli modeller basabiliyor.

Baskı alanı : 220 x 220 x 240
Ortalama Montaj Süresi : 8 saat
Çözünürlük : 100µm

Anet A8, gearbest ve banggood üzerinden ortalama 230$’a sipariş edilebiliyor.

3d printer kitleri anet a8

Tevo Tarantula 3D Printer Kiti

Tevo Tarantula 3D printer kitiniz diğerlerinden ayıran özelliği tümü metal tasarımı. Alüminyum profillerden kesilmiş çerçeve rijit ve kullanılabilir bir tasarım oluşturuyor. Sade tasarımı ile krom mil yerine arabalı mil rijitliği bir tık daha artırıyor. Otomatik ısıtıcı tabla dengeleme (bed leveling) yapma özelliği ve kendine has bir slicer sürümü ile geliyor. Düşük bütçeli düşünülenilir bir kit olarak sunulmuş.

Baskı alanı : 200 x 200 x 200
Ortalama montaj süresi :8 saat
Çözünürlük : 50µm

Tevo tarantula banggood ve gearbest’te 200-240$ arasında satışta.

3d printer kitleri tevo tarantula

3D Printer Kitleri Seçimi

Bahsettiğimiz 3D printer kitleri dışında bulabileceğiniz bir çok 3D yazıcı modeli mevcut. Bütçenize ve amacınıza uygun 3d yazıcı modelini bulmak zor değil. Bahsettiğimiz bu 3d printer kitlerini ya da replikalarını alarak 3d printer dünyasına giriş yapabilirsiniz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı

Öne Çıkan Yazılar

Daha Fazla 3D Modeller