İletişim

3D Yazıcılar

Mimari Alanda 3D Yazıcılar Ön Planda

uc boyutlu yazıcı stadyum

Eğitimden ticarete, otomotivden tıp alanına kadar çok farklı alanlarda kullanılmasıyla adından söz ettiren üç boyutlu yazıcı teknolojisi, modellemenin en yoğun şekilde yapıldığı alan olan mimari alanda 3d yazıcılar yoğun bir şekilde kullanılabiliyor. Evlerin modellenmesinden bütün bir şehir modellemesine kadar istenilen her türlü yapının rahatlıkla çıkarılmasını sağlayan 3D yazıcılar sayesinde mimarlık alanındaki çalışmaların daha kolay bir şekilde sonuçlandırılması da sağlanabiliyor. Gelişen teknoloji ile birlikte bugün pek çok mimarlık ofisinin hali hazırda 3 boyutlu yazıcıların teknolojisini kullanıyor olması ilerleyen zamanlarda bu teknolojinin ne kadar ilerleyebileceği hakkında fikir edinilmesini de sağlıyor.

3d print şehir

Mimari Alanda 3d Yazıcılar Uzaktan da Kontrol Edilebiliyor!

Mimarlık alanında daha iyi sonuçlar almak adına hızlı bir şekilde çalışma performansı beklenen üç boyutlu yazıcı ürünleri daha çok yüksek maliyetli ve hacim bakımından da büyük makineler oluyor. Bu durumda mimarlık ofislerinde bulunarak kullanılmakta olan bu araçlar farklı kullanım avantajlarıyla geliyor. Bunların başında ise bu makinelerin uzaktan kontrol edilebilir olması geliyor. Bu sayede bir mimar çizimini yapmak istediği 3 boyutlu bir modeli ofisine gitmeden de evinden uzaktan kontrol teknolojisini kullanarak ofisinde yazdırmaya başlayabilir. Bu sayede çok daha verimli bir şekilde çalışmak mümkün olurken çalışma zamanlarında esneklikler yaratmak da söz konusu olabiliyor.

3d yazıcıdan gökdelen mimarii

Mimarlıkta 3d Yazıcılar ile Kusursuz Sonuçlar!

3 boyutlu yazıcılar sadece kendi başlarına mimarlık alanında kullanımları ile avantajlı ürünler değildir. Aynı zamanda üç boyutlu yazıcı malzemeleri kullanılarak mimari alanda üretilen çözümlerin küçük modellerini aynı şekilde üç boyutlu platformlar üzerinde üretmek de mümkün olabilmektedir. Maketlere hiçbir şekilde zarar vermeden sadece bazı sıvılar kullanılarak çıkarılan modeller üzerinde son düzenlemeleri yapmak istenen modellerde kusursuz sonuçlar elde edilmesini de sağlamaktadır. Maketçilik ve modelleme ile kıyaslandığında maliyetleri bakımından son derece avantajlı olan bu teknolojinin kusursuz sonuçlar vermesi de ne kadar verimli olduğunu göstermektedir. Bunlara ek olarak mimari alanda sıklıkla tercih edilen kimi unsurların hazır olarak 3 boyutlu halleriyle sunuluyor olması mimarların yapacağı modellemeleri çok daha kısa sürede tamamlamasını sağlamaktadır.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı

Öne Çıkan Yazılar

Daha Fazla 3D Yazıcılar