İletişim

3D Yazıcılar

Okullarda 3d Yazıcılar ve Faydaları

okullarda 3d yazıcı kullanımı

2 boyutlu olarak algılanmaya çalışılan bilgilerin 3 boyutlu ortama aktarılarak çok daha iyi bir şekilde kavranması mümkün olmaktadır. Bunu sağlayan üç boyutlu yazıcılar sahip olduğu teknolojilerle birlikte bilgisayarlar üzerinden kaydedilen görüntülerin 3 boyutlu olarak çıkarılmasını sağlamaktadır. Okullarda 3d Yazıcılar kullanımı sırasında çocukların anlamakta güçlü çektiği kimi hususları üç boyutlu olarak karşılarına çıkaran ve böylece fiziksel, mesleki ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde öğrenme ortamını kuran bu araçlar eğitime de büyük oranda katkı sağlamaktadır. Sayıları her geçen gün daha da artan üç boyutlu yazıcı malzemeleri ile birlikte gelecekte çok daha sık bir şekilde kullanılmaya başlayacak olan bu araçlara daha erken sahip olmak fark yaratmaya da yardımcı olacaktır.

okullarda 3d printer eğitimi

Okullarda 3d Yazıcılar Öğrencilerin Yaratıcılıklarını Geliştirebilir!

Başta matematik ve geometri gibi dersler olmak üzere fizik, kimya, biyoloji gibi çok farklı derslerin konularına özel pek çok öğretici malzemeyi üç boyutlu yazıcıların yardımıyla öğrencilerin kullanabileceği hale getirmek mümkün olmaktadır. Bununla birlikte öğrenciler kendilerinin bilgisayarlar üzerinden yapmış oldukları çizimleri sonrasında üç boyutlu yazıcılardan diledikleri çıktıları alma fırsatına da sahip olabilirler. Böylece öğrenirken yüksek bir motivasyonla çalışmanın da getirmiş olduğu öğrenme isteği daha da artmakta ve eğitimin kalitenin artması da sağlanabilmektedir. Aynı anda çok sayıda duyu organını harekete geçiren ürünler çıkarabildiği için de üç boyutlu yazıcı bu süreçlere olumlu katkı sağlamaktadır.

okullarda 3d printer var mı

Okullarda 3d Yazıcılar Nasıl Kullanılabilir?

Farklı derslerde kullanılabildiği daha önce belirtilen üç boyutlu yazıcıların derslere yönelik uygulamalarına bakıldığında söz konusu teknolojinin ve üç boyutlu yazıcı malzemeleri gibi ürünlerin tam olarak hangi işlevlere sahip şekilde kullanıldığı da ortaya çıkabilmektedir. Bunlar arasında biyoloji derslerinde hücrelerin, organların modellerini çıkararak tüm açılarıyla öğrenilecek konunun incelenmesi gerçekleştirebilir. Kimya derslerinde daha çok moleküllerin yapısını anlamak için, fizik derslerinde ise her türlü düzeneğin 3 boyutlu bir kopyasının çıkarılması için üç boyutlu yazıcıların kullanılması mümkün olabilmektedir. Teknoloji ve tasarım derslerinin yapıldığı okullarda da öğrenciler mimarlık, grafik tasarım, mühendislik gibi alanlara yatkınlıklarını da sınayabilecek bazı çalışmaları bu ürünlerle yapabilmektedir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Alanı

Öne Çıkan Yazılar

Daha Fazla 3D Yazıcılar